Google Aramalarına Kişisel Kartınızı Ekleyin!

Google Aramalarına Kişisel Kartınızı Ekleyin!

Kişisel markanızı yaratmaya çalışıyorsanız Google’ın sizin için harika bir ürünü var. Google’da anahtar kelimeler çok önemlidir ancak bu anahtar kelimelerden size ulaşan kişiler için kişisel duruşunuz yani dijital kimliğiniz de çok önemlidir. Bunun için Google kişi kartları ile daha etkili bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Google’ın yeni ‘kişi kartları’, bireylerin web sitelerine, sosyal profillerine ve diğer ilgili sayfalara tek bir yerden bağlanmasına olanak tanır.

Sınırlı bir lansmanda Google, bir kişinin adı arandığında görünen arama sonuçlarında sanal kartvizitleri test ediyor.

Şimdi Hindistan’da kullanıma sunulan Google’ın yeni ‘kişi kartları’, kişilerin arama sonuçlarında kendilerini daha önce hiç olmadığı kadar vurgulamalarını sağlıyor.

Kişi Kartı Nasıl Oluşturulur?

Aşama 1

“Add me to search” sorgusunu girin ve ekranın üst kısmında bir kişi kartı oluşturma seçeneğine sahip olacaksınız.

Burada önizleme olarak gördüğünüz bir kart geliyor. “Get Started” kısmına tıklayarak özelleştirmeye başlıyoruz. Telefon doğrulamasını yaparak ilerliyoruz.

Ekleyebileceğimiz birçok alan var. Ancak bazı alanlar zorunlu.

Adınız (google’dan otomatik alıyor), Lokasyonunuz, Hakkınızda ve Meslek kısımları zorunlu. Ek olarak diğer alanları tercihlerinize göre ekleyebilirsiniz.

Tüm zorunlu alan ve opsiyonel alanları doldurtan sonra preview ile önizleme yaptıktan sonra kayıt edip kartınızı yayınlayabilirsiniz.

Başta belirttiğim gibi şu anda sadece Hindistan’da kullanılma sunulan bu özelliği bazı özel ayarlamalar ile Türkiye’den de oluşturabilirsiniz.

Tabii ki henüz Türkiye’de görünmesi çok mümkün değil. Ancak zamanlar tüm ülkelerde olacağını varsayarsak önceden yer ayırtmak iyi olacaktır :).

Bu konuda desteğe ihtiyacınız olursa bana ulaşabilirsiniz.

[contact-form-7 id=”631″ title=”Contact form 1″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top