Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

Siber Güvenliğin Labirenti – Gelişim Üniversitesi –

Siber Güvenliğin Labirenti – Gelişim Üniversitesi –

Çevrimiçi etkinlikleri yazmaktan çekiniyordum ama bu pandemi sonrası ilk yüz yüze etkinlik olduğu için büyük bir heyecanla yazacağım. Öncelikle bu etkinlik 1 yıl önce planlamış olup gerek benim gerek organizasyon tarafında en büyük pay sahibi olan Ahmet kardeşimin iş, okul arasındaki büroksasi tarafına takılmasından biraz geç oldu ancak yine de iyi oldu.

Konu başlığını ChatGPT, sunumu Wepik AI Presentation oluşturdu ancak ben anlattım :). Tabii sunumdaki görselleri Wepik oluşturdu. İçerikler bana ait.

Neler Konuştuk?

Kendi yazılım ve siber güvenlik sürecimden bahsederek girdik konuya, sonra hackerların sınıflandırmasında kullanılan şapkalar ve hacklerarın hedefleri nasıl seçtiği, kamuda uyguladığımız siber güvenlik tedbirlerini, karşılaştığımız komik ve ilginç konularına  değinerek güzel bir söyleşi yaptık.

Gelişim Üniversitesi kitabımızdan 100 adet öğrencilerine dağıttı güzel bir imza süreci yaşadık :).

Süreci başlatan Ahmet Kardeşime, üniversite bölümünden etkinliğin son saniyesine kadar emek sarf eden Nazmiye Hanım’a ve diğer tüm bölüm öğretim görevlerileri, dinlemeye gelen  hepsine çok teşekkür ederim. Son olarak beni bu süreçte yalnız bırakmayan yüz yüze olan ilk etkinlikte heyecanımı kontrol etmemi sağlayan değerli eşim Nurbanu’ya, gelemeselerde desteklerini esirgemeyen Ezgi ve Oğuzhan’a çok teşekkür ediyorum.

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere :).

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top