Microsoft & MediaMarkt Hour of Code Etkinliği

Microsoft ve MediaMarkt ‘ın ortak gerçekleştirdiği Hour of Code etkinliğinde 18-19 Şubat tarihlerinde gönüllü eğitmen olarak gittim.Ve size şunu söylemeliyim bence imkan varsa bu deneyimi yaşayın.Çok çok mutlu ediyor.

Beklentiniz para olmadığında hele ki sevdiğiniz bir konu üzerine gönüllü bir etkinlikte rol alıyorsanız beklentiniz sadece katılımcıların birşeyler öğrenmesi ve yüzünde tatlı bir tebessümle oradan ayrılması oluyor.Ve bu çok iyi bir şekilde gerçekleşti.

Neler yaptık biraz ondan bahsedeyim.İki oturum olarak 1 saatlik etkinlik yaptık.Etkinlikte code.org sitesinden kodlama saati bölümünde “MineCraft” isimli oyunun basit derece istenilen görevi yerine getirmek için belli kurallar oluşturduk.
İlk gün (18.02.2017) Okan Demirel ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.O sundu ben de yardımcı oldum.

Katılımcıların kimler olduğunu söylemeyi unuttum.Fotoğraflardan da göreceksiniz gerçi 🙂 minik parmaklara sahip olan yüzünden gülücük,kalbinden iyilik eksik olmayan minik yazılıma meraklı dostlarımız geldi.Kardeş demiyorum onlar dostlarımız bizim :).

Tabi şu anda Okan’ın kıskanacağı benim kıs kıs gülerek yazacağım kısımı anlatmaya gelelim :).

İkinci gündeyiz.(19.02.2017)

Birinci gün Okan ile VR gözlüğünü deneriz diye niyetlendik.Ancak malesef deneyemedik.Okan bana ben “pazar uyuyacağım”derken ben de o günkü ekip arkadaşlarımla vr gözlüğünü deneyeceğimizi söyledim.Bayağı morali bozulmuş gibiydi.Tek kelime dahi etmedi.Hatta gelme ihtimali vardı ama gelmedi bile :D.

İkinci gün etkinliğini Furkan Çınar ve Ahmet Emre Ceyhan ile gerçekleştirdik.Ve VR gözlüğünü denedik.

Ortaya çıkan sonucu aktarıyorum sayın okuyucular :

Ben: İyi saldırı yapıyor savunma yapamıyordum.
Ahmet Emre Ceyhan : İyi savunuyor ama iyi saldırı gerçekleştiremedi.
Furkan Çınar : Valla onu ne siz sorun ne de biz söyleyelim 😀
Ama çok beğendik.Almayı düşünmüyoruz çok pahalı :D.

Etkinliklerin sonunda katılan minik dostlarımıza katılım belgesi verdik.Pazar günü etkinlik bitince MediaMarkt’tan Derya hanımla Flappy Bird oynadık.Tabi hiç bir fark gözetmeden minik dostlarımıza nasıl anlattıysam ona da o şekilde anlattım biraz zorlansa da kendisi tüm bölümleri geçti.Ama ona katılım belgesi yok :D.

Not:

İlk günün fotoğrafları malesef ki yok.Onları MediaMarkt çekti.Bize ulaştırırsalar ekleyeceğim.Şu anda sadece ikinci günün fotoğraflarını atıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top