Online Veritabanı Modelleme Araçları

Selammm, hayırdır bu ne neşe diyebilirsiniz çünkü uzun zamandır teknik yazı yazmıyordum. Bana göre teknik. Hem bitirme projem için hem de başka bir proje için veritabanı modellerini kağıt üstünde yapıyordum. Ama dedim ki o kadar kağıdı israf etmeyim. Online araçlar vardır. Ücretsiz olanları aramaya başladım. Ve buldum birkaç tane. Hemen bakalım.

1-Vertabelo

Öğrenciler ve akademisyenler için ücretsiz olan, değilseniz bile aylık 19 dolara sahip olabileceğiniz bir araç.

https://www.vertabelo.com/pricing/plans 

Linke girip Academics ‘i seçip login olup öğrenci mailiniz ile onayladıktan sonra kullanabilirsiniz. Bana biraz karışık geldi açıkcası.

 

2-SqlDBM

SqlDBM direkt olarak ücretsiz giriş yapabileceğiniz üye olmanıza gerek olmadan kullanabileceğiniz bir araç.

 

Açtığınızda karşınıza hazır bir yapı geliyor. İsterseniz editleyip devam edebilir isterseniz silip sıfırdan bir yapı kuralabilirsiniz. Üye olduktan sonra kayıt edebilir diğer arkadaşlarınız ile paylaşmak için link edinebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yeni proje oluştururken size MSSQL veya Mysql diye soruyor o da ayrıca bir güzellik. Bana göre oldukça kullanışlı ve karmaşık değil.

https://sqldbm.com/en/Home/

 

3- dbDiffo

Dbdiffo sade ve şık(!) kişiden kişiye göre değişir :). “Use It Now!”  dediğinizde hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bir araç. Çok fazla özelliği var mı tam inceleyemedim ancak. Bence hızlıca bir şeyler kurgulayabilirsiniz.

https://dbdiffo.com/

Back to top