Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

Herkese selam,

Biraz geç bir yazı olacak ama biraz yoğundum.Ve ben üstünden vakit geçmesine rağmen yine heyecanlıyım.Bir etkinliklerden önce bir de yazısını yazarken çok heyecanlanıyorum bence bende bir sorun var :D.Neyse konumuza dönelim.

Enka Okullarını bulana kadar canım çıktı.Ben dakiklik takınsı olan biriyim.Ancak bazı olağan dışı olaylar sebebi ile geç kaldım :(.(yolda İzmir’den dönerken kaza filan vardı)

Ne yaptık aslında MediaMarkt’ta ki gibi bir sınıf o sınıfta bilgisayar ve ponçik çocuklar beklerken büyük bir salon da bir çok teknolojinin yer aldığı (3d printer,çizgi izleyen robotlar vs) belirli saatlerde çocuklar gelip standları geziyor bizim bölüme geldiklerinde MineCraft oynamıyorlar nasıl kendilerinin kodlayacaklarını gösteriyorduk.Aslında kodlamak doğru olmaz nasıl mantığı kuracaklarını işin temeli olan algoritma kısmını oynarken nasıl öğrenebileceklerini gösteriyorduk dersek daha doğru olur.

Bana sadece iş arkadaşlarım cqr der ve ben yalnız çalışırım.
Yok yahu tek değildim tabii.

Elif Erbil,Ecem Son ile sabah , Mehveş Altay ve Sedat Çağdaş ile çocuklara yardımcı olduk.Tabi sabah biraz büyük arkadaşlar gelince minecrafta cok ilgi göstermedikleri için biz de oturduk muhabbet ettik.Ecem ile “ah ah biz kücükken bunlar yoktu” bile dedik.

Öğlenden sonra ne olduysa artık çocuklar akın akın geliyorlar.Mehter marşını işittim bir ara.Neyse ikiz kız kardeşler vardı.Küsmüşler galiba birbirlerine Etkinliğimizin öğlenden sonraki ablası Mehveş barıştırdı onları,minecraft öğrendiler.

Asıl bombayı unuttum.Yan tarafımızda ki stantta çizgi izleyen robotu yöneten kücük arkadaşımıza “sen mi yaptım bu robotu ?” diye biri sordu.Ve sanırım hayatımda duyduğum en cool cevabı verdi “yoo”.Elif,Ecem ve ben şok.

Bizimle ilgilenen pek değerli İzmirli olduğunu öğrendiğim ki beni de ilk başta İzmir’den geldiğim için İzmirli sanan Sayın Evrim hocamıza da çok teşekkürler.

Biz bu etkinliğe neden katıldık peki ?

Msp’yiz ya biz minecraft’ta Microsoft‘un (<3) gönüllü olarak yer aldığımız bir etkinlikti.Biz çok eğlendik.

Yenileri gelecek ama şimdi söylemicemm merak edin yoksa tüm heyecanı kaçar 😀 ..

Kendinize iyi bakın,seviyorum hepinizi… 🙂

Dilek,şikayet,öneri veya sorularınız için :

https://twitter.com/cagriell

https://www.instagram.com/cagriel/

Etkinlikten birkaç kare 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top