Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

Xamarin ile SignalR, Effect örnekleri ve Forms üzerinde Traditional kullanımı Meetup

İsmi çok uzun dimi 🙂 ama içerik kısa ama oldukça faydalı idi.En baştaan belirteyim sonra unutuyorum 🙂 bizim değerli sorumlumuz etkinliklerin başkahramanı Hasret Soysal’a da tüüüm msp’ler adına kendi sitemden teşekkür ederim 🙂

Kesinlikle ben çok güzel şeyler öğrendim.Microsoft’a yaklaşık 1 sene sonra msp seçildikten sonra ilk defa gitmekte bir heyecanlı oldu tabi.

İlk olarak Emrah Çapar‘ın Xamarin.Forms ile SignalR örneği ile başladık.Güzel chat uygulaması yapabiliyorsunuz kısaca öyle diyeyim.

Teknik olarak bakmak isterseniz şu videoya göz atabilirsiniz :

İkinci olarak ki Vue.js yazısını yazınca biraz daha tanıyacaksınız değerli MCT(bende olacağım inşallah) Cihan Yakar bize Custom Renderer yerine neden Xamarin.Forms ile Effect kullanmamız gerektiğini anlattı.Tabi ki Custom Renderer kullanmayın anlamına gelmesin bu ikisinin farkını da öğrendik tabi.Belki yazarım onu biraz merak edip araştırın dimi ama :).

Ve son olarak MVP Yiğit Özaksüt Android ve iOS projelerimizde geliştirdiğimiz ekranları veya Traditional için özel yazılan pluginleri Xamarin.Forms katmanında nasıl kullanacağımızı,yazılan Xamarin.Forms uygulamalarına değindi.

Xamarin.Forms ile yazılmış bir uygulamaya göz atmak isterseniz :

https://itunes.apple.com/us/app/quick-sigorta/id1241779953?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Insurance.Quick&hl=tr

Meetup eğlenceliydi.Cihan abiye Telegram üzerinden “geliyor musun?” sorusuna “evet abi” dememe rağmen görünce “aa gelmişin” demesi çok iyidi.

Yiğit abinin sunumu çok uzundu demek isterdim ama 2 sayfaydı.Neden çünkü her sunumda Yiğit abi söyler “biz yazılımcıyız yazacaz” en sevdiğim kısım bu kod kod kod kalp yazılımcılar 😀
Yol yorgunluğumu unutturdu bana gerçekten süperdi, çok şey kaçırdınız çooook:)
Sunumdan bir kaç kare atacağım aşağıya bu arada bu tip meetup’lardan haberdar olmak için Xamarin Türkiye’nin resmi hesaplarını takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

instagram.com/xamarintr

twitter.com/xamarintr

facebook.com/xamarintr

Sormak istedikleriniz varsa mail atabilirsiniz 🙂

Tüm fotoğraflar 🙂

Kış bahçesindeki ilk etkinliğimize sığamadık 😀katılan herkese teşekkürler. Çok keyifli bir etkinlikti.

Xamarin Türkiye paylaştı: 24 Temmuz 2017 Pazartesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top