Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

WordPress Yerleşik Site Haritasında Kritik Hata!

WordPress Yerleşik Site Haritasında Kritik Hata!

WordPress 5.5 XML Site Haritası Detayları yazımda WordPress’in yeni sürümünde gelen xml site haritası detaylarından bahsetmiştik. Bu sabah saatlerinde fark ettiğim birkaç hatadan dolayı biraz araştırmaya başladım. Sorun şu her şey doğru olmasına rağmen bazı sayfalar olmamasına rağmen xml haritasında görünüyor doğal olarak bu sayfalardan biri açılınca 404 sayfa olarak dönüyor.

wp-sitemap-posts-post-1.xml
wp-sitemap-posts-post-2.xml / page / 2
wp-sitemap-posts-post-3.xml / page / 

örneğin böyle bir sayfalarım yok ama arka oluşmuş. Sorunu tespit ettiğimde hızlıca SEO için kullandığım All in One Seo eklentisinin xml sitemap özelliğini aktif ettim.

Geliştirme döngüsünün bir parçası olarak WordPress, WordPress topluluğunun indirdiği ve test ettiği erken sürüm sürümlerini sunar.

Bu işlem sırasında, beklenmeyen hatalar keşfedilir, not edilir ve bir önem düzeyi ile sorunu düzeltmek için bir yama tarihi atanır.

Yazılım hataları, belirli bir kalıcı bağlantı yapısı gibi beklenmedik bir olay meydana geldiğinde ortaya çıkabilir ve bu da beklenmedik davranışı tetikler.

WordPress geliştirme ekibi, yeni bir WordPress işlevi sunan bu yamayı belgeledi:

“Get_permalink () işlevine ancak site haritalarına eşdeğer olan get_sitemap_url () işlevini sunar. Bu yeni işlev redirect_canonical () içinde kullanılıyor. “

Düzeltmenin resmi özeti şöyle diyor:

“Site Haritaları: Sayfalı site haritası isteklerinin yanlış yönlendirilmesini önleyin.
Standart uygulamaları takip etmek için site haritaları tarafından kullanılan özel sayfalandırma ve URL biçimini hesaba katmak için redirect_canonical () öğesini güncelleyin.
Gerektiğinde dizini ve sağlayıcı URL’lerini almayı basitleştirmek için get_sitemap_url () işlevini tanıtın. “

Bir WordPress işlevi, belirli bir işlevsellik oluşturan bir kod parçasıdır. Temalara, eklentilere ve WordPress çekirdeğine özgü işlevler vardır.

WordPress site haritası, WordPress çekirdeğine yeni bir ektir. Yani bir şeyin önceden tahmin edilmemesi neredeyse kaçınılmazdı.

WP Site Haritası Sayfalandırma Hatası Ne Zaman Düzeltilecek?

WordPress ekibi düzeltmeyi yaptı.

Yama, 27 Ağustos’ta yapılması planlanan WordPress 5.5.1 sürüm adayı 1’de yayınlanması planlanıyor.

Son WordPress 5.5.1 bakım güncellemesi 1 Eylül 2020 Salı için planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top