İçeriğe geç

Web Tasarım

Web tasarım yalnızca belli estetik kaygılar doğrultusunda göze hitap eden bir tasarım modelinin web sitelerine uygulanması anlamına gelmez. Web sitelerinin bütün bileşenlerinin estetik ve aynı zamanda kullanıcı deneyimine katkı sağalayacak belli ilkeler dahilinde oluşturulmasını gerektirir.

Günümüzde milyonlarca web sitesi var.  Rekabet oranı çok yüksek. Aynı sektörde yer alan yüzlerce marka arasından sıyrılmak için rekabet gücünüzü artıracak ayırıcı niteliklere ihtiyacınız var. İyi bir web tasarım sayesinde internet sitenizin rakipleri arasından sıyrılmasını sağlayabilirsiniz.

Eksiksiz ve İşlevsel Olmak

Web tasarm sadece rekabet gücünüzü artırmak, markanızı en iyi şekilde temsil etmek, ürün ve hizmetlerinizi doğru pazarlamak için bir araç değildir. Bunların hepsinin yanı sıra Google, Yandex, Bing ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak olan bir etkendir.

Web sitenizdeki renkler, görseller, içerikler için seçilen fontlar, genel düzen kullanıcının sitede daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu da sitede kalma oranını artırarak arama motorlarının gözünde puan kazanmanızı sağlar.

Web Tasarımı Bileşenleri Nelerdir?

Bir web sitesine girdiğiniz zaman karşısınıza çıkan resimler, yazılar, butonlar, logolar, simgeler ve diğer tüm unsurlar web tasarımı bileşenleri arasında yer alır. Sitenizin altyapısı ne olursa olsun bu tasarıma ve düzen kurgusuna ihtiyacınız vardır.

Logo, ikon, buton ve diğer grafiklerin kalabalık yaratmayacak şekilde yerleştirilmesi, hem bribiri ile hem markanız ve sektörünüz ile uyumlu olabilecek bir renk paletinin seçilmesi, tasarım ya da görsel ile birlikte desteklenen açıklayıcı içeriklerin yerleştirilmesi, içerikler için “web-güvenli fontlar”ın seçilmesi gibi pek çok iş kalemi web tasarıma dahildir.

Ziyaretçilerinize İçin İdeali Sunmak

Web sitenizde gezinecek olan bir kullanıcının aradığını hızlı ve kolay bir şekilde bulması temelinde geliştirilen bu düzen marka kimliği, ürün ya da hizmet kapsamınız doğrultusunda belli pazarlama kriterlerine uygun olarak gelişitirilir.

İyi bir web tasarımı kullanıcıya güven de verir. Web sitenizin açıldığı andan itibaren kullanıcının karşısına çıkacak her sayfa iyi bir tasarıma sahip olduğu sürece kullanıcının ürün ya da hizmetlerinizi satın alması ya da sizinle iletişime geçmesi daha olası hale gelir.

Markanızı ileri taşıyacak, rekabet gücünüzü artıracak, satışlarınıza katkı sağlayacak bir web sitesi tasarımı için birlikte çalışmaya başlayabiliriz.