Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

Visual Studio For Mac Neymiş Abi Ya ..

Evet bu durum çok güzel,baya güzel,hakikatten güzel bir durum.Ancak kullanamadım abi.Bakın Visual Studio’ya suç atmıyorum.Ben daha mac’i kullanmayı çözemedim.Normal bir durum.

Bir de şöyle bir saçmalık var hayatım da 2 laptopum var.Biri mac diğeri Linux Ubuntu(Arch Linux’a cevireceğim ama.) ben c# geliştireceğim xamarinde mobil uygulamalar filan.Gidip yeni pc mi alacağım hayırrr.Daha güzel bir çözüm buldum.

Microsoft Azure zaten 610 tl hediye veriyorlar.Aldığım gibi direk bir sanal pc kurdum.Visual studioyu barındıranlar var.İçine bir tane İnternet Explorerden farklı tarayıcı hadi reklam olsun nasılsa para almıyoruz.Mozilla Firefox kurdum.Bir de notepad…Sonra mı kodlar kodlar kuşlar böcekler kahveler filan…

Durun bi ya konu çok dağıldı.Adamlar adlı müzik grubunun Kapısı Kapalı şarkısındaki ’Siz kimsiniz lan ?’ Diyesim geldi.

Dönelim mekimize…Mac için visual studio için biraz döküman buldum.Ama yarısını anlamadım bilin bakalım niye evet doğru bildiniz o kadar ingilizcem yok çünkü.Anladığım kadar.Yani derdimi anlatacak kadar.Derdim ne ingilizce az biliyorum.Hiç bilmiyorum değil.

Ama Msp ve sonrasında Mvp olmayı hedefleyen biri olarak microsoft ürünlerini her türlü kullanıcam.Aslında Bill’e söylesek msplere msp oldukları süre boyunca Azure’yi bedava verebilir.
Hatta bir laptop hediye edebilir.

Bakın mac ile başladığım yazıya yine Windowsla son veriyorum.Ama yadırgamazlar heralde.Yadırgayacak olan varsa Microsoft Linux vakfına üye oldu bilin istedim.

Saygılarımla..

Bol kafeinli günler 🙂 Maykrasof Sutudents Partners for Turkey (tabiki öyle bişi yok ama biraz manyağa bak nasıl yazmış derken tebessüm edersiniz diye yazdim.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top