İçeriğe geç

Türkiye, Microsoft Imagine Cup Yarı Finali’nde Hemide Onlar Bizim Arkadaşlarımız!

Okuma Süresi: 2 dakika

Evet “hemide” nolcek gari şive biraz değiştiyse.Hep İstanbul Türkçesi veya Trakya şivesi ile yazacak halimiz yok ya.Biraz da Ege’den esintiler.

2017 yılı Microsoft Student Partner ailesinden değerli en baştan beri “herkese bardak Çağrı’ya yok” mantalitesi ile arkadaşlığımızı yürüttüğümüz kış aylarında ise polar isteğimizi güzel bir şiirler dile getiren değerli Dilan Fatma Öncevarlık(böyle yazınca bi garip oldum 😀 )

şiire bakmak isterseniz:

Pek guzeldi kick off
Olsada tekrar gitsek
Lakin bir sorun var
Ankaraya döndük hava soguk
Rize desen ayni

İzmir sicak hadi onu gec
Samsunluda var ama unutma
Trabzon hele buz
İstiyoruz biz birsey
Yumus yumus tatlis bisey
Olursa ne guzel olur
Rica etsek bize bir polar
Ugur getirir msp lere
Zaten cok usuyoruz”

değerli arkadaşımız Dilan Fatma Öncevarlık ve ekibi bu sene Microsoft Imagine Cup Yarı Finali’nde temsil edecek.

Başta Dilan olmak üzere tüm ekibine başarılar diler,tebrik eder,yollarının açık olmasını,birincilikle dönmelerini ve daha bir çok iyi niyet sayılan cümlelerden yazdığımı varsayın siz aklıma bu kadar geldi.

Microsoft Türkiye

bloğunda sayın Behice Funda hocamızın yazdığı yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz.

Microsoft’un 2003’ten beri 150’den fazla ülkede düzenlediği, milyonlarca üniversite öğrencisinin yaratıcı ve yenilikçi fikirleriyle kıyasıya rekabet ettiği teknoloji yarışması Imagine Cup’ın 18-20 Mayıs tarihlerinde Beyrut, Lübnan’da gerçekleşecek olan yarı finalinde Türkiye’den Crystal Ball ekibi de yarışacak.

Bu yıl Code.FTW*. sloganıyla gerçekleştirilen Imagine Cup’ın Türkiye Finali’nde birbirinden yaratıcı projeler yarıştı. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite öğrencileri hayallerindeki yazılım fikrini yapay zeka ve bulut bilişim teknolojilerini kullanarak gerçeğe dönüştürdüler.
Imagine Cup Türkiye Şampiyonu Crystall Ball ile tanışın

Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileri Dilan Fatma Öncevarlık, Kemal Doruk Yıldız ve Mert Kurt’un hayata geçirdiği Crystal Ball projesi Azure Machine Learning teknolojisini kullanarak şirketlerin satışlarını artırmayı hedefliyor. Müşterilerini mümkün olan en kısa zamanda en doğru ürünlerle buluşturmaya çalışan şirketler için maliyet azaltmayı da amaçlayan proje Lübnan’da Türkiye’yi temsil edecek.
Büyük ödül 100.000 dolar!

24-25 Temmuz tarihlerinde Seattle’da gerçekleşecek olan Imagine Cup 2017 Dünya Finali’nde 1. olan ekip Imagine Cup Dünya Şampiyonu unvanının yanında Imagine Cup’ın 15. yılı sebebiyle 100.000 ABD dolarına çıkarılan büyük ödülün de sahibi olacak.

Crystal Ball ekibine güzel bir Yarı Final deneyimi ve başarılar dileriz!

*Code.FTW: Kazanmak için kodla!

Tarih:Kendi Tarzımdan

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.