Şimdi hiç resmi resmi yazmayacağım. Onu baştan belirteyim. Siz abinize x bey, ablanıza y hanım diyor musunuz? Hayır abi, abla diyorsunuz. Bende abilerime öyle hitap ediyorum normal olarak.

Öncelikle Selma hocam ve Nadir hocama desteklerinden dolayı, bu etkinliği düzenlemek için yardımcı oldukları çok çok çok baya bir çok teşekkür ederim. Unutmadan bizi orada yalnız bırakmayan Fatih ve Gonca hocama da ve sms ile benden manevi desteklerini esirgemeyen Ayşegül hocama da teşekkür ederim.

Sabah oldu uyandım (algoritma gibi oldu 1-başla :D) rektörlüğe gittik bir telaş görevli öğrencilerde bir telaş neyse Yiğit ve Mücahid abiyi bekliyoruz. Aradılar beni biraz transit geçmişler. Neyse buluştuk geldik salona. Sonrasında bir sunucumuz vardı Beril hanım işte takdim etti Yiğit beyi sahneye. Bu arada şunu belirteyim ben Microsoft Student Partner olmadan bu tarz şeyler yapamam diye düşünüyordum. Özellikle Yiğit abi ile tanışamam diyordum.T anıştık, şakalaştık, güldük, eğlendik ve en önemlisi öğrendik tabiii.

Sağolsun Yiğit abi Çağrı aracılığı ile geldik dediğinde bir şoka girdim. Hiç beklemiyordum. Teşekkür ederim kendisine tekrardan.

Xamarin anlattı bize. Nedir, nasıldır diye.Sonra bir geliştirme ortamında görelim dedi.Ellerini avuşturdu. Dedim ki evet işte bu çılgınlar gibi kod yazacağız. Ne yazdık ‘deneme’ :D.T abiki buton ekledik mesaj çıktı ekrana filan bunları da yaptık.

Ya biz gelemedik Xamarin nedir ? Nasıl öğreniriz diyorsanız :

http://xamarintr.com
https://www.acikakademi.com/portal/acik-akademi-tv/default.aspx

Adreslerini kullanabilirsiniz.

Sosyal medyayı yazalım tabi :

https://twitter.com/xamarintr

Ara verdik birkaç kişi soru sorarken bana oğlum sen bilmiyon mu cevaplasana dedi.Tabiki o kadar büyük bir üstad varken bana düşmez diyerekten olaydan çıktım 😀 ama soruyorlar okulda zaten :D.

Sonra geldik cloud sistemlere.Mücahid abi anlattı o konuyu da. Saas nedir? Azure kart bilgilerimizi istiyor güvenli mi bunların hepsine cevap vermiş oldu sağolsun.Sunu kısa ama üstünde konuşulan konular oldukça fazlaydı ve güzeldi.

Eee ben daha detaylı bilgiyi nasıl bulucam birader diyorsanız :

http://unifyturkiye.org/ ziyaret edebilirsiniz.

Tabi sosyal medyayı unutmayalım :

https://twitter.com/UnifyTurkiye?lang=tr

Veeee öğlen arası verdik tabi aç durmayacağız dimi.

Sonra Oğuzhan abi çıktı.Sağolsun o kısımda da çok adım geçti.Evet biraz fazla soru soruyorum.Sosyal medyayı nasıl kullanmamız gerektiğini, nasıl kullanmamız gerektiğini hatta arada hiç kullanmamız gerektiğini söyledi ve bunları birkaç video ile bize kanıtlamış oldu tabi.

Şimdi diyeceksiniz Oğuzhan bey’i nasıl takip edeceğiz önerilerini nasıl buluruz diyorsanız :

https://twitter.com/saruhanoguzhan
https://www.instagram.com/saruhanoguzhan/

Hesaplarını takip edebilirsiniz.

Çok çok güzel bir gündü.Bu benim hayalimdi ve sizler bunu gerçekleştirdiniz.Çok teşekkür ederim cansınız :).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top