Neden hacklesin, diye başladım bir yazım olduğunu hatırlıyorum burada veya kitabın resmi sitesinde de olabilir. Bir de hackerlık sadece sosyal medya hacklemekten mi ibarettir. Değildir tabii. 

Bunlar için bir farkındalık yaratalım, bilgilendirelim dedik daha yeni yeni bu camiaya giren, ilgi duyan arkadaşlara. Kırklareli Anadolu Lisesi ve mezun olduğum Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu, mensubu olduğum Kırklareli Siber Güvenlik Derneğinin faaliyetleri, kitabımızda bahsettiğimiz temel olarak web site güvenliği, son zamanda yapılan büyük siber saldırılardan ve kitabımızda da yoğun olarak ele alınan teknik bilgisi olmadan web sitesi açan veya açmayı düşünen arkadaşlar için nasıl tedbirler alabileceklerinden bahsettik. 

İki sunum yapalım dedik siber güvenlik için programlama bilgisi gerektiğine inanıyorum sadece programlama değil bir çok bilgi lazım tabii. Ama en temeli programlama.. İkinci kısımda yazılım geliştirmeye girişten bahsettik. Yazılım geliştirme de olan kategorilerden bazıları, belirli bir alan üzerine yoğunlaşılması, programlama öğrenmek için kullanabilecek web siteleri ve örnek projelere göz atabilecekleri web sitelerine de değindik.

Ve öğrencilere kitabımızdan da dağıttık. 

Verimli olduğuna inandığım bu seminer, etkinlik, farkındalık eğitimi adına her ne derseniz diyebilirsiniz oldukça bilgi dolu, bir o kadar heyecanlı ve stresli ama güzel geçti.

Anadolu Lisesi bilgisayar öğretmeni Arif Hikmet YATIKÇI hocama,

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar öğretmenlerim dikkat ettiyseniz öğretmenlerim dedim çünkü beni mezun eden öğretmenlerim geldiler 🙂 bunun benim için ayrıca bir anlamı var. Geçen sene yapmış olduğumuz -TechDay 2- ‘ye de katılmışlardı ancak konuşmacı ben değildim 🙂 bu ondan bi ayrı anlamlı oldu.

Değerli öğretmenlerim;

Nurdan Balkan MISIRLI,

Nebahat ARSLANTÜRK,

Yılmaz ARSLANTÜRK,

Mürsel TUZCU ve

Kırklareli Siber Güvenlik Derneği üyeleri Ahmet Erdi abime ve sağa sola koşturan değerli kardeşimiz Berk’e ve etkinliğe katılan tüm öğrenci arkadaşlara yaklaşık 1 ay koşturup, 1.5 saat konuştuğum etkinliğe katılan herkese çooook teşekkür ederim..

Ayrıca kitabı merak ediyorsanız aşağıda bulunan linkten bilgi edinebilirsiniz :). 

http://cagriel.com/kendi-siteni-kendin-koru-kitabi-cikti/

Etkinliğimizden kareler :))

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Etkinlik”]

 

 

 

 

 

Back to top