Güzel değildi.Çünkü güzel kelimesi yakışmaz.Beni vururlar.Muhteşemdi.Şöyle birşey düşünün 900 kişi içinden seçilmiş 44-45 kişi.Hepsi öğrenci.Ve kimseyi tanımıyorsunuz.

Sonra ilk isim-soyisim ve üniversiteyi söyledikten sonra ilk ara verildiğinde canınız sıkılmış daha doğrusu heyecanlı olduğunuz ve hiç bir arkadaşınızın olmaması dolayısı ile biraz yalnızlaşıyorsunuz.Sonra telefonunuzda twitter ya da benzeri sosyal medya uygulamalarına Microsoft temalı fotoğraflar atarken ‘Merhaba bende sıkıldım ben Melike’ diyerek bir ses geliyor.Sonra şok oluyorsunuz yoo niye siz şok oluyorsunuz ki olayı yaşayan benim.Tabi biraz öyle oldu ben biraz yalnız biri olduğum için.Sonra biz Melike ile konuşmaya başladık.Mobil programlama ile beynini yıkamış olabilirim.Sağolsun psikopat olduğum kaantine vardı.Bizim yazılım ekibine dahil olabilir.Hp bir bilgisayarı var güzel kas yapılabilir.Şunu da belirteyim bir yazımda ‘maykrasoft diye birşey vardı msp de emespi olarak geçiyor bilin istedim.Ama biz mesepe diyoruz.

Tüm gün gerek teknik gerek diğer türlü adı her ne ise bir sürü eğitim aldık,öğrendik çoğunlukla güldük.En sevdiğimiz bölüm olan yemek kısmına geçtik.Ben direk akşam yemeği faslına geçiyorum.Güzel bir yere gittik.Yok öyle denizi filan görmüyordu direk dibindeydi.Neyse ne yediğimizi söylemeyeceğim özenmeyin.Tabi orada masada sayın İbrahim Kıvanç(bundan sonra İbrahim Hoca diye anılacaktır.) ,Gizem,Hilal,Göktuğ ve şuanda hatırlayamadığım bir kaç kişi daha vardı.Sonra konuşmaya başladık.

Genelde Hilal bir şey söylüyor öncelikle kahkaha atmamak için kendimizi dizginliyor sonra cevap veriyordum.

İbrahim hoca fena fenerbahçelidir.Bir yere davet edecekseniz önce fb maçlarına bakın.Gizem’in soyadı çok ilginç ama benim anlatmam doğru olmaz.Nerden sorabilrisiniz aşağıdan twitter hesaplarını paylaşırım :).

Sonra sabah oldu güneşin sıcaklığı diyeceğim ama yağmur vardı yağmur.Ofise bir gittim(microsoft ofisi bu arada) herkes grup grup bir şey yapıyor.Gittim bir masaya oturdum.Bilin bakalım kim vardı.Evet Hilal,Gizem,Damla,GöktüğAhmet,Umut…. bir sürü masa olduğu için hepsini yazarsam bir bu kadar daha okursunuz.Ondan yormayım sizi.

Bizden bir şey istendi yaptık.Sunacak arkadaş başka bir masaya transfer oldu.Ve birden evet evet o güzel insan Hilal atladı sahneye.Güzelce anlattı :).Biraz nefesini kontrol edemedi ama hangimizin başına gelmiyor ki.Biz yinede grupça el ele tutuşup selena diye bağırasımız geldi tabi.Sonra mvpler geldi.Daron Yondem ve Engin Polat bize nasıl sunum yapılmaz onu anlattılar :D.Ve bir çok değerli insan.İnanın şuan sayamıyorum.Ama güncelleme yaparım ileride.aa bakın kimi unuttum Fatih abi geldi.Fatih Aksoy sevdiğim bir abimdir.3 Ocak’ta yaptığım etkinliğe katılmadı ama canı sağolsun.Yiğit abiyi de bekliyorduk ancak gelemedi :(.

Bu arada unutmadan Hilal ıslak kek yapacak bize.Bu arada Hilal rahatsizlarda.Yanlış anlamayın yahu rahatsizlar.xyz de yazabilir :).(Bence yazsın)Yazsın diyenler 1 hayır diyenler 2’ye bassın.

Gelelim o bizimle iki gün boyunca ilgilenen bize  çanta,kartvizit,kartlık,tişört hazırlatan herşeyin başlamasına ve devam etmesine vesile olan güzel insanlara..Şunu da belirteyim x hanım veya y bey demeyeceğim niye çünkü burası kurumsal bir site değil.Ve bende şuan kurumsal bir insan değilim.Bugün cumartesi ve tatil.Relax herkes.

Behice Funda,Firdevs Ayata,Ayça Baş,İbrahim Kıvanç,Faruk Çelik(normal bakan olan değil Microsoft’un azure bakanı..)

Yukarıda saydığım ve sayamadığım pek çok değerli insanlar sayesinde bu yazıyı yazabiliyorum.Hepsine teşekkürler.

Sözlerime son verirken küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden durun ya öyle olmaz.Biz çok güzel dostluklar arkadaşlıklar edindik.Elimizde olsa orada 1 gece daha kalırdık.1 olduAma otel pahalıymış sanırım.

Hepinize mutlu yarınlar.

Saygı ve Sevgilerimle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top