Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

Microsoft Açık Akademi Yaz Okuluna Bir Günlük Misafir Oldum!

Herkese selam, nasılsınız?

Ben biraz yorgun ama oldukça enerjik ve iyiyim.

Bugün Microsoft Açık Akademi Yaz Okuluna bir günlük misafir oldum.Öyle özel bir davet filan gelmedi tabi 🙂
Microsoft öğrenci partneri arkadaşların attıkları snaplerden özenip gittim :D.İyi oldu.Dostlarımızla görüştük.Yeni arkadaşlarda edindim tabi.Sabah yoktum ben öğlenden sonra tam bakmadım ama saat 16:45 ‘e kadar değerli MVP Koray Kocabaş Big Data üzerine güzel bir eğitim aldık.

Koray Kocabaş kimdir diye soracak olursanız araştırın diye kısaca yazacağım Yemek Sepeti’nde önceden çalışmış iyi bir abimiz.Banko gelen 3 soru varmiş onların 2 tanesini yaz okulunda olan arkadaşlar sordu :).Dinleme fırsatınız olur diye söylemiyorum :).

Daha sonrasında T-İnsan kitabının yazarı Ufuk Tarhan bize yenilikçi olmanın, dünya devlerinin neden bu kadar başarılı olduğunu, bazı kurallardan bahsetti.

Bunlar teknik kısımlardı.Gelelim benim kısımlara.Gerçi başta biraz belirttim.Msp arkadaşların hepsi ile görüştük.Konuştuk hasret giderdik.Ama bizim mspliğimiz bitmeden bir kick-off olsa da hep beraber toplaşsak diye düşünmedim değil.Yaz okulundan güzel arkadaşlar ile de tanıştım tabi.Yaz okuluna seneye başvurmayı düşünüyorum.Umarım alınırım bence klimaların soğukluğu dışında her şey harika.Microsoft karton bardağından mı nedir kahvesi bana çok güzel geliyor :).

Ziyaret isteğimi anlayışla karşılayıp izin veren Hasret’e çok teşekkür ederim :).

Yaz okulunda olan arkadaşlarımızdan bazıları yaz okulu birinci gün, ikinci gün gibi yazılar yazıyorlar. Bazıları şurada :

www.kodadam.net/microsoft-acik-akademi-yaz-okulu-8-gun/
www.metunian.azurewebsites.net/

ben de şöyle birşey düşündüm her konu başlığını öğrenebilirsem bende o gün içinde kendi kendime neler öğrendiğimi yazacağım.

Serinin adı da : Microsoft Yaz Okulunda Olamadığım X. gün şeklinde olacak.Ben çok eğleneceğimi düşünüyorum.

Umarım bir gün bize yol gösteren büyüklerimiz gibi bizler de konuşmacı oluruz :)).

Sıcağı sıcağına yazayım dedim.Hatam varsa affedin :).Seviyorum sizleri :).

Back to top