İçeriğe geç

İSTANBUL AİRSHOW 2018

27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanın’da yapılan Airshow’daydım. Aslında “daydık”. Kimle 6 aydır beraber kaldığımı 15.5 yıldır arkadaşlığımızı sürdürdüğümüz değerli arkadaşım Gökberk Çevikbaş ile. Peki biz neden oradaydık?

Benim sebebim USGF yeni Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu standında hem bilgilendirme çalışmaları yapmak hem de merak ettiğim ANKA , Hür-Jet ‘i görmekti.

Uluslarası Siber Güvenlik Federasyonu standında Federasyonumuzun neler yaptığını, neler yapacağını, ülkemizin siber dünyada bulunduğu konum gibi konulardan bahsettim.

Gökberk’te TEİ’nin yanlış hatırlamıyorsam 7-8 yıllık İHA’lar için motor üreten firma bilgisini alıp teknik detayları ile ilgilendi.

Oldukça kalabalık bir fuardı. Bana network olarak’ta katkısı oldu tabi. SAHA İstanbul Genel Sekteri Sn. İlhami KELEŞ bey ile tanışmış olduk. Sağır sultanın bile bildiği polislik aşkımdan dolayı tüm silsile polis pilotlarla kanka olduk. Sayın müdürümüze sevgiler :). Daha resmi bir dil ile “müdürümüz sağ olsunlar.” Çoooook uzun bir şey yazamayacağım ancak THY TECHNİC, TEI, ASELSAN gibi bir çok ülkemizin değeri firmalar var idi. Çok güzel ve bana faydalı bir fuardı. Bir kaç anı resmi de çektim tabi. Aşağı da Acun Ilıcalı’nın helikopterinin bir üst versiyonu da var o da benim artık (yalnızca bu sitede benim ama dışarda kimin bilmem :D)

Bir de pilot kısmında 3 kolum oluyor ama orada tabanca olunca dayanamadım napim 😀

 

 

 

 

Tarih:Etkinlikler