Çağrı EL

Web Geliştirme | Linux Sunucu Yönetimi | Siber Güvenlik | Eğitim

İlk Chatbotumuz

Merhaba arkadaşlar, bir önceki yazımda Chatbot Nedir? konusuna değinmiştik.Bunu nasıl yapacağımıza da değineceğimi yazmıştım.

Öncelikle Derya ile ortak girişimimiz olan Ctortech sayfasında da kullandığımız şu anlık hazır olan chatbot sistemine değilenelim.

Daha sonra da hem beraber kendi chatbotumuzu yazalım hem de yazmak isteyenler de yazılarımızdan faydalansın diye düşündüm :).

Biz deneme amaçlı bir chatbot kullanalım diye Chatfuel sitesinden faydalandık.Siteye girdiğiniz gibi “Get Started For Free” tıklanabilir yazıyı görüyorsunuz.Direk facebook hesabınız ile giriş yapıyorsunuz.

Kırmızı,pembe o tonlarda birşey işte o butona tıklıyoruz.

Sadece basit deneme için bir chatbot oluşturmak istiyorsanız sol taraftaki menü ile bir alakanız yok :).

Direk karşımızda olan ekrandan devam edeceğim.Bunu detaylı olarak bir videoda anlatmayı düşünüyorum.Karşınızdaki ekranda “Welcome message” kısmında mesajı silip istediğiniz yazıyorsunuz.Sonra da alttan buton ekleyebiliyorsunuz.Butona link,telefon numarası gibi özellikler verebiliyorsunuz.Ücretsiz sürüm olduğundan dolayı 3 tane buton eklemeye izin veriyor.

Botumuzu oluşturduktan sonra sağ üstte bulunan “Connect To Facebook” kısmına tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda yönetici olduğumuz sayfaları görüyorsunuz veya sayfa oluşturabiliyorsunuz.Daha sonra otomatik olarak chatbotunuz oluşturulmuş oluyor.

Ve oldu işte bu kadar basit :),iyi kullanımlar :).Tabi bu çok basit bir chatbot biz daha da geliştireceğiz.

Kendinize iyi bakın 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top