İçeriğe geç

Özel Kırklareli Fen Bilimleri Okulları – Siber Zorbalık Konferansı

Herkese selam, yine bir etkinlik, yine gözleri pırıl pırıldayan gençler ve tabi yine ben..

Bu sefer Özel Kırklareli Fen Bilimleri Okullarındaydık. Yazılım dersleri varmış zaten ancak biz yine de yazılım geliştirmeye giriş ve öğrenebilecek platformlara değindik. Yine iki bölüme bölüp yazılım geliştirme ve siber zorbalık hakkında konuştuk.

Özellikle orta okul ve lise düzeyinde olan arkadaşlara bu konuda bilgilendirme yapmak belki farkındalık dahi oluşturmak benim için çok ama çok önemliydi. Gelen sorulardan az çok verimli olabildiğime inandım.

Aynı zaman da Uluslarası Siber Güvenlik Federasyonu ve Kırklareli Siber Güvenlik derneğinden de bahsettik. Hatta derneğimiz hakkında dernek başkan yardımcımız Sn. Murat Hızır ülkemizin siber güvenlikçi ihtiyacına değindi.

Sonra tekrar sözü ben aldım ve siber zorlabalığın, hackerların illa ki sizi hacklemesi için tanımlarına ihtiyacları olmadığına, korunma tedbirlerine ve bu şekilde siber dünya da zorbalık yapan kişilerin TCK’ya göre alabilecekleri cezalardan da bahsettim.

Baştan sona özellikle değineceğimiz konuları beraber kurguladığımız, kurgularken çok eğlendiğimiz Sinem Yıldız’a, 1 tık çeken internetimizi ek modem bağlayarak ışık hızına çıkaran Süleyman hocamıza, bu imkanı bize sağlayan Cüneyt Sıvacılar ve Derya Bulut’a saygılarımı sunar ve teşekkür ederim.

Kendinize iyi bakın, siber zorba olmayın :).

Tarih:Etkinlikler