Kuş Bakışı Dijital Dünya Etkinliğine Katıldım!

Dikgaaaaaaaaaaaakkkkkkkk diyerek başlasam DijitalKarga olduğunu hemen anlarsınız :). Yazarlık yaptığım DijitalKarga platformunun düzenlediği “Kuş Bakışı Dijital Dünya” etkinliğine katıldım. Detaylara geçeceğim.

Yukarı da gördüğünüz afişin etkinliğindeydim :).

Sn. Mertcan Ermiş bey(ABİ,ADAM) whatsapp üzerinden gelirsen seviniriz Çağrıekiptesin sende ne de olsa dedi. Tabi gelmek isterdim ama durumlar biraz bozuktu. Biz bizeyiz gizlimiz saklımız olmasın maddi durumlar biraz bozuktu. Mertcan abi nolcak kardeşim karga halleder dedi. Sağ olsun karga gidiş-dönüş biletimi aldı :).

Neyse gittik. Konukları gerek sosyal medya, gerek TV’den görmüşlüğüm vardı.

Prof. Dr. Uğur BATI hocamızındı ilk sunum. Abi bak bir sunum yaptı, adam bi konuştu ama bir konuştu böyle 7/24 dinleyesim geldi. Canlı yayında yaptı zaten karga. Yayınlanınca bende paylacaşacağım sizde izlersiniz.

Konu da ilgi çekici idi. “İknanın kusursuz aracı: BEYİN” cidden çok eğlenceli ve harika bir konuşma geçti aramızda. Bir ara o kadar ısındık ki birbirimize “Aceydim kollarımı” şekline bile girdik.

Oldukça güzel ve etkileyici şeyler öğrendim.

Daha sonrasında hiç ara vermeden tam gaz Funda Güleç YALÇIN hocamız ile sosyal medya’nın kullanılması hakkında ve hangi mecranın bizim için uygun olduğunu daha kolay belirleyebilmemiz için yedi soruluk bir anket yaptık. Tabi pointer sunumda sorun çıkardığı için bilgisayar başında Mertcan abi sunumun ilerlemesine yardımcı oldu. Funda hocamız o kadar nazik “lütfen sayfayı geçebilir miyiz?” diyor ki bir süre sonra Türk Sanat Müziği kıvamına geçtik gibi bile dedi. Biraz öyle de oldu gibi. Funda hocamız devam ederken bir yandan Uğur hocamızın ve tanıyan tanır Düz_İnsan bir bey olan ismine tıklayıp twitter’a gidebilirsiniz tavsiylerini dinledik. Ayrıca ben bunu öğrenince aramızda ÇOK MERAK ETTİĞİM Senior abi var sandım ama yokmuş ama olabilirmişte.
Ara verdik tabi. O sırada ben bi teknik problem çözdüm. Duramadım boş gene tabi :D. Bilge Adam’daydık. Ama ben Engin abi yi göremedim.

Kısa bir aradan sonra Bülent Fidan ile FÜTÜRİSTLER(ne kadann zor bir kelime) OLMADAN GELECEKTE NELER OLACAK? adlı sunumu izlemedik. Çünkü Bülent hocamız çizerek anlattı. Daha da güzel oldu tabi. Çizimleri bir harika.

Son oturumda ise Rüzgar Mira Okan ile devam ettik. Ben Dilan Bozyel’den sonra bu kadar hayranlıkla dinlediğim, izlediğim birini hatırlamıyorum ki twitterda şöyle bişi oldu :

Kendisine “merhaba, saat kaç?” diye sorsanız “teşekkür ederim sorunuz için saat 14:20” diye cevap verme potansiyeli ve uzun uzun anlatmak yerine tercih ettiği “fıtı fıtı” kelimesi var :). Kişisel marka&itibar konusunda konuştuk ve L.C Waikikinin bir marka olduğunu, “yha sıtaraks kahvesi içmeden uyanamiyöruuum” diyen bir öğrencisine “ananın evinde de öyle vardı heralde” diyaloğundan sonra Starbucks’a girmekten vazgeçtim :).

Oldukça keyifli, bir o kadar özlem dolu bir gündü. Ama çok güzel şeyler öğrendim.

Başta beni davet eden Mertcan Ermiş‘e,
Pınar Boran‘a
ve değerli konuklarımıza bir de tabi Bilge Adam,Düz İnsan abiye, Twitter’dan etkileşimde bulunduğumuz Senior abiye veeee tabikiiiii DijitalKarga‘ya çoook teşekkür ederim 🙂

Back to top